}

راهنمای نصب یو پی اس های سینوسی لاین اینتراکتیو

 راه اندازی اولیه یوپی اس:

 1. قبل از راه اندازی دستگاه ، وضعیت تمامی اتصالات دستگاه بررسی شود .
 2. برای روشن کردن و راه اندازی دستگاه کابل برق شهر (220 V) و فیوز مینیاتوری پشت دستگاه در حالت قطع قرار داشته باشند . (دستگاه با باتری استارت گردد)
 3. دکمه تست را یکبار میزنیم . (LED ها روشن و خاموش می شوند)
 4. دکمه تست را دوباره فشار داده و نگه می داریم تا صدای بوق شنیده شود ، به محض شنیده شدن صدای بوق دکمه را رها می کنیم . درصورت انجام درست این مرحله LED سبز رنگ   روشن شده و چشمک می زند و بعد از چند ثانیه به LED  نارنجی رنگ تغییر می کند .
 5. درصورت انجام اشتباه مراحل بالا ابتدا دستگاه باید خاموش شده و مراحل بالا دوباره تکرار گردد . همچنین در صورت نگه داشتن دکمه تست بیش از حد ، بعد از شنیدن صدای بوق دستگاه بدرستی راه اندازی نشده و مراحل بالا باید از خاموش کردن دستگاه تکرار گردد .
 6. بعد از انجام درست مرحله 4 کابل برق شهر (220V) و فیوز مینیاتوری را در حالت وصل قرار میدهیم . در این وضعیت دستگاه بصورت کامل و درست روشن شده و  LED سبزرنگ   بصورت ثابت روشن خواهد ماند .
 7. به منظور خاموش کردن دستگاه کابل برق شهر و فیوز مینیاتوری باید قطع گردیده و دکمه O (off) دستگاه به مدت 3ثانیه نگه داشته شود تا دستگاه در دو مرحله خاموش گردد .

زمانی که برق ورودی UPS وصل گردد، شارژر شروع به شارژ باتری ها می نماید.

باتری در مدت زمان 4 ساعت به طور کامل شارژ می گردد، اما باید توجه کرد که در این 4 ساعت باتری بازده کامل خود را پیدا نخواهد کرد .

نرم افزار مدیریت UPS همراه با کابل رابط آن مورد استفاده قرار می گیرد. جهت نصب کابل رابط باید این کابل را به کانکتور  9 PINدر پشتUPS  وصل کرد. برای اطمینان از اتصال کانکتور لطفاً پیچ های مربوط به آن را محکم کنید. (کانکتور جهت اتصال بانک باتری بهUPS  مورد استفاده قرار می گیرد.

 

دکمه حساسیت نسبت به ولتاژ ورودی (Voltage Sensitivity)

جهت تعیین حساسیتUPS  با توجه به نوع حساسیت بار می توان از این شاسی که پشت دستگاه است استفاده کرد. این شاسی دارای سه وضعیت می باشد.

الف- حساسیت نرمال (معمولی): در این حالتLED مربوطه کاملاً روشن می شود.

ب-حساسیت متوسط: در این حالت LED نیمه روشن می باشد.

ج- حساسیت ضعیف : در این حالت LED خاموش می باشد.

 

نمای پشتی UPS

 

 

راهنمای عملکرد UPS

1- کلید روشن(on): UPS را به برق شهر وصل نمایید و این کلید را یک بار فشار داده و نگه داشته با شنیدن بوق دوم کلید را رها کنید، سپس UPS روشن می شود. (بوق اول هنگام اتصال به برق شهر شنیده می شود)

 

2- کلید خاموش (off): برای خاموش کردن یوپی اس کافی است یک بار این کلید را فشار داده و سپس رها کنید.

توجه: (هر زمانی که برق ورودی UPS وصل باشد شارژر UPS، باتری را شارژ خواهد کرد)

نمای جلوی دستگاه

 

 

 

 

تست خودکار(Self-Test)

هرگاهUPS  روشن شود یک تست خودکار انجام خواهد شد؛ همچنین اگرUPS  روشن باشد، این تست هر دو هفته یک بار انجام خواهد شد. این قابلیت باعث می شود که مصرف کنندگان زمان و توان کمتری را جهت سرویس و نگهداری سیستم صرف نمایند. در زمان تست خودکار، بار از باتری داخلیUPS  تغذیه خواهد شد و به محض اتمام تست، UPS روی برق شهر سوئیچ می نماید.

 

 

باتری خراب

اگر UPS در مرحله تست، موفق نشد روی برق شهر سوئیچ نماید،LED باتری خراب روشن خواهد شد. جهت اطمینان کامل از خرابی باتری، زمانی حدود 24 ساعت لازم است که باتری مجدداً شارژ گردد، بعد از آن، مجدداً عمل تست را انجام دهید. اگر هم در این مرحله، تست موفقیت آمیز نبود جهت تعویض باتری اقدام نمایید.

 

 • اصلاح اضافه ولتاژ ورودی (Smart Trim)

روشن بودن اینLED  نشان دهنده تصحیح اضافه ولتاژ برق شهر در ورودی UPS می باشد.

 

 • اصلاح کمبود ولتاژ ورودی (Smart Boost)

روشن بودن این LED نشان دهنده اصلاح کمبود ولتاژ برق شهر در ورودی UPS می باشد.

 

 • تغذیه از باتری (اینورتر)(On Battery)

در مدت زمانی که UPS از باتری استفاده می کند اینLED  روشن می گردد و در این وضعیت هر30 ثانیه یک بار چهار بوق منقطع شنیده می شود.

 

 • نمودار شارژ باتری (Battery Charge Bar Graph)

در سمت راست پنل جلوی UPS تعداد 5 عددLED  جهت وضعیت شارژ باتری قرار داده شده است. در زمانی که تمام LED ها روشن باشند، باتری در وضعیت شارژ کامل قرار دارد. زمانی که LED بالایی خاموش گردد نشان دهنده این است که باتری از حالت 100% شارژ خارج گردیده است. در صورتی کهUPS  روی باتری باشد وLED  ها به صورت چشمک زن باشند، نشان دهنده آن است که زمان برق دهیUPS  کمتر از زمان عملکرد Shut Down می باشد.

هنگامی که برق ورودی وصل گردد این آلارم قطع شده وLED  مربوطه خاموش وLED  برق شهر روشن خواهد شد.

 • باتری ضعیف (Low Battery)

در زمان استفادهUPS  از باتری، اگر ذخیره انرژی باتری پایان یابد، UPS شروع به زدن یک آلارم ممتد می کند؛ اگر در این حالت برق ورودی UPS وصل نگردد، بعد از مدت زمان کوتاهی عمل Shut Down انجام خواهد شد.

 

حالت های Shut Down

حالت اول : اگر فرمان Shut Down را مصرف کننده خودش بدهد (به صورت نرم افزاری) بعد از عمل Shut Down ستون های LED پنل جلوی UPS به صورت یک در میان خاموش و روشن خواهد شد.

حالت دوم: وقتی که برق شهر قطع می شود و یا به هر دلیلی UPS به روی باتری سوئیچ کند، بعد از اتمام زمان برق دهی، UPS عملShut Down  را انجام می دهد. پس از عمل Shut Down مشاهده می شود که LED های مربوط به وضعیت باتری روشن خواهد بود و وضعیت شارژر باتری را نشان خواهد داد.

 

نمودار بار وصل شده (Lord Bar Graph)

پنجLED  سمت چپ نشان دهنده مقدار بار وصل شده به UPS می باشد.

 

اضافه بار(Over Load)

زمانی که بار مصرفی از ظرفیت اسمی UPS تجاوز نماید این  LEDروشن می شود و بوق ممتد شنیده خواهد شد. جهت رفع اضافه بار باید بارهای غیر ضروری را قطع نمائید.

 

راه اندازی سرد(Cold Start)

زمانی کهUPS  خاموش بوده و نیز برق شهر قطع باشد، جهت استفاده از UPS طبق روش زیر عمل نمائید:

کلید روشن (On) را فشار دهید تا UPS یک بوق بزند؛ در حین زدن بوق دوم کلید را رها نمائید، بعد از چند ثانیه UPS  از باتری استفاده و خروجی را فعال می نماید.

 

نمودار برق ورودی UPS (Utility Voltage Bar Graph)

برای مشاهده وضعیت برق ورودی در حالی که برق شهر وصل باشد، کافی است که کلید On (تست) را در حالت پایین نگه دارید؛ LED های سمت راست مربوط به این وضعیت می باشد.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X